NewsREGION

Aplikacja AnyDesk. Obejrzyjcie film, posłuchajcie i zobaczcie jak działają oszuści1 min na czytanie

0

Gdy w słuchawce usłyszycie niesamowitą historię o pieniądzach i konieczności zainstalowania aplikacji AnyDesk – możecie być pewni, że macie do czynienia z oszustem! Wielkopolska Policja zachęca: „Zobaczcie nagranie, które prezentuje standardowy sposób działania oszustów. W tym konkretnym przypadku, pod pozorem realizacji zysków z kryptowalut, nakłaniają oni potencjalną ofiarę do zainstalowania aplikacji AnyDesk. Następnie “pomagają” jej zalogować się do konta w banku. Jeżeli to zrobimy, już po chwili stracimy wszystkie nasze oszczędności.”.

Film pokazuje w jaki sposób sprawca manipuluje naiwną i niczego nieświadomą ofiarą. Mężczyzna dużo mówi i choć treść jaką przekazuje powinna budzić poważne wątpliwości, kobieta zaślepiona wizją zysku potakuje i wykonuje jego polecenia.

Policja ostrzega, by nigdy pod żadnym pozorem nie instalować na swoich komputerach i telefonach żadnych aplikacji niewiadomego pochodzenia – zwłaszcza, gdy ktoś o to prosi, obiecując gruszki na wierzbie. Nigdy z nikim obcym, nawet jeśli podaje się za pracownika jakiekolwiek instytucji finansowej, nie rozmawiać o pieniądzach. Jeśli rozmówca wywołuje taki temat, najlepiej poprosić go o pozostawienie nazwiska i telefonu stacjonarnego do instytucji, z której dzwoni, a następnie zweryfikować te dane. Nigdy nikomu nie podawać loginu i hasła do konta bankowego oraz nie pozwalać na żadną formę zdalnego dostępu do konta.

I jeszcze jedno… Komisja Nadzoru Finansowego brzmi poważnie, ale pracownicy tej instytucji n nigdy nie kontaktują się z klientami indywidualnymi instytucji finansowych.

https://www.facebook.com/PolicjaWlkp/videos/389848532605774/
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News