NewsWOLSZTYN

Jedyny chętny wycofał się z przetargu. Restauracja dworcowa nadal do wzięcia2 min na czytanie

0

W piątek (15.10.) odbył się przetarg na dzierżawę punktu gastronomicznego w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, ale pozostał on nierozstrzygnięty. Jak mówi burmistrz, lokalem było zainteresowanych m.in. dwóch przedsiębiorców z Wolsztyna. Oglądali, chwalili wyposażenie kuchni, ale problemem miało być skompletowanie pracowników. – Istnieją też oczywiście obawy o ewentualny kolejny locdown, ale głównym problemem okazała się w tych dwóch przypadkach kadra – podkreśla Wojciech Lis.

Finalnie do przetargu zgłosił się i wniósł wadium przedsiębiorca z Grodziska Wielkopolskiego, który prowadzi już bardzo popularną i chwaloną przez klientów restaurację na grodziskim dworcu. Karmi smacznie i tanio, bo dwudaniowy obiad kosztuje w jego lokalu ok. 15 zł… Byłby więc w Wolsztynie nie lada konkurencją dla restauratorów, ale ostatecznie do przetargu nie stanął. – Wycofał się i stracił wadium – przyznaje burmistrz Lis. Teraz gmina musi odczekać miesiąc, by móc ponowie ogłosić przetarg.

Lokal jest niewielki. Burmistrz przyznaje, że na kilka stolików, ale od wiosny do jesieni istnieje tam możliwość dostawienia kilku kolejnych na zadaszonym tarasie. – Nie ukrywam, że spodziewamy się tam może nie fast – foodu, ale raczej szybkiej kuchni dla podróżnych, więc raczej nie ma potrzeby tworzenia dużej liczby miejsc przy stolikach – mówi Wojciech Lis.

Lokal na dworcu nie jest jedynym, który bez skutku czeka na najemcę. Nie powiódł się też przetarg na dzierżawę restauracji w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Obiekt stoi pusty od prawie roku, bo jak nieoficjalnie ustaliliśmy – gmina omówiła dzierżawcy zwolnienia z czynszu za czas przymusowego zamknięcia lokali gastronomicznych. Sam przedsiębiorca mówił wówczas jedynie tyle, że utrzymywanie w pandemii dwóch lokali w mieście i dwóch załóg jest zwyczajnie nieopłacalne.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News