NewsNOWY TOMYŚL

Co trzeba zrobić, aby wstąpić do wojska? O rekrutację pytamy majora Artura Biskupa1 min na czytanie

0

W naszym regionie aktualnie terytorialną służbę wojskową pełnia 82 osoby, z czego 11 to kobiety, a dokładniej mamy 27 mieszkańców powiatu wolsztyńskiego, w tym 5 kobiet; 20 mieszkańców powiatu grodziskiego, w tym 2 kobiety oraz 35 mieszkańców powiatu nowotomyskiego, w tym 4 kobiety – informuje mjr Artur Biskup, szef wydziału rekrutacji w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nowym Tomyśla. Wyjaśnia, że osoba ubiegająca się o powołanie do służby składa wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu. 

– Wniosek składa się w formie pisemnej, w postaci papierowej albo elektronicznej przez ePUAP. Do wniosku złożonego w postaci elektronicznej dołącza się elektroniczne kopie dokumentów. Aplikować do wojska można również za pośrednictwem Portalu Rekrutacyjnego do Wojska Polskiego. Kandydat do służby po zarejestrowaniu na portalu otrzyma zwrotną informację odnośnie dalszych formalności – wskazuje mjr Artur Biskup. Podkreśla, że terytorialną służbę wojskową (TSW) żołnierz OT pełni rotacyjnie oraz dyspozycyjnie. TSW żołnierz OT pełni rotacyjnie w jednostce wojskowej, w określonych przez dowódcę jednostki wojskowej dniach służby, co najmniej raz w miesiącu przez okres dwóch dni w czasie wolnym od pracy.

– Żołnierzom pełniącym terytorialną służbę wojskową przysługuje comiesięczne uposażenie, w skład którego wschodzi dodatek za gotowość bojową w wysokości 411 zł oraz stawka dzienna według stopnia etatowego za liczbę dni służby pełnionej rotacyjnie. Są to kwoty w zależności od stopnia wojskowego od 600 zł do ponad 700 zł miesięcznie za gotowość i dwa dni ćwiczeń w miesiącu – dodaje wojskowy.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News