NewsNOWY TOMYŚL

Wielki gest rodziców siedmiolatka, który zmarł po walce z chorobą. Zebrane pieniądze przekazali Mai1 min na czytanie

0

Jasiu Dudarski 11 czerwca przegrał walkę z wielopostaciowym glejakiem pnia mózgu. Los chłopca poruszył tysiące ludzi, którzy pomagali zbierać i wpłacali pieniądze, aby umożliwić leczenie onkologiczne w Zurichu. Niestety wróg był bezwzględny i pomimo heroicznej postawy rodziców i przyjaciół Jasia nie dane było mu skorzystać z tego leczenia. Darczyńcy na rzecz Jasia zdecydowali pozostawić swoje datki w fundacjach i na zbiórkach, aby te pieniądze mogły pomagać innym dzieciom.

Zebrano w sumie ok. 881 tys. zł. Rodzice chłopca zdecydowali ogromną część z tych środków, bo aż 627 tys. złotych przekazać dla Mai Tomczak ze Zbąszynia. O dziewczynce pisaliśmy już wielokrotnie. Lekarze zdiagnozowali u niej rdzeniowy zanik mięśni, a rodzice chcą skorzystać z terapii genowej, która kosztuje ok. 9 mln 500 tys. zł. Na zbiórce dla dziewczynki w Siepomaga jest obecnie ok. 2 mln 522 tys. zł.

– Jesteśmy wdzięczni za ten gest chociaż serce rozrywa się ze smutku. To nie powinno tak wyglądać. Bardzo Wam dziękujemy. Dziękujemy również darczyńcom, którzy zdecydowali się na to, aby te pieniądze pozostały na zbiórkach. Te pieniądze to kamień milowy naszej zbiórki. Składamy Wam wyrazy współczucia, wiemy jak to jest walczyć o dziecko. Żadne słowa jednak nie oddadzą tego co czujemy. Jasiu… Pokój Twojej duszy Aniołku – napisali rodzice Mai – Natalia i Dawid Tomczak.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News