NewsNOWY TOMYŚL

Szczepieniobus jeździ od gminy do gminy. Ale ze statystyk wynika, że ludzie przestali się szczepić1 min na czytanie

0

W Wielkopolsce trwają szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień. – To najskuteczniejsza forma zwalczania chorób zakaźnych. Odporność, którą dają szczepionki, jest dla nas wszystkich szansą na zdrowie oraz powrót do życia, jakie prowadziliśmy przed pandemią – mówi wojewoda Michał Zieliński.

Poza stacjonarnymi punktami sczepień Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu zorganizował profesjonalny szczepioniobus, który ruszył w trasę. W ubiegły weekend można było skorzystać z jego usług w Zbąszyniu. W sobotę (9.10.) przyjedzie do Miedzichowa, gdzie podczas otwarcia wystawy stałej na szlaku wikliny będzie można zaszczepić się przeciw Covid 19. Mobilny punkt dysponuje jednodawkowymi szczepieniami Johnson & Johnson.

– Wierzę, że dzięki dostępności Szczepieniobusa, do Narodowego Programu Szczepień włączą się kolejni mieszkańcy naszego województwa. Zaszczepmy się i zadbajmy o siebie oraz swoich najbliższych – mówi Zielińśki.

Ze statystyk wynika, że szczepienia praktycznie stanęły w miejscu. W gminie Wolsztyn jest zaszczepionych 53,4 proc, w gminie Siedlec 45,2 proc., a w gminie Przemęt 44,9 proc. mieszkańców. W gminie Granowo 55,9 proc., w gminie Grodzisk Wielkopolski 53,1 proc., w gminie Kamieniec 52,3 proc., w gminie Rakoniewice 52,1 proc., w gminie Wielichowo 49,5 proc. Z kolei w gminie Nowy Tomyśl 54,2 proc., w gminie Opalenica 53,9 proc., w gminie Miedzichowo 52,5 proc., w gminie Lwówek 52,1 proc., w gminie Kuślin 49,4 proc. w gminie Zbąszyń 46,1 proc.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News