NewsREGION

Nasze szkoły dostaną rządowe pieniądze. Marta Kubiak (PiS): Niezmiernie się cieszę!1 min na czytanie

0

Szkoły z naszego regionu otrzymały dofinansowania z rządowego programu „Aktywna Tablica”. Jak informuje posłanka Marta Kubiak (PiS), jest to kolejna edycja rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli. Wyjaśnia również, że ze względu na zróżnicowane potrzeby uczniów i nauczycieli, konieczne była przebudowa programu w stosunku do poprzedniej edycji programu na lata 2017 – 2019. I wskazuje, że celem nowelizacji było m.in. doposażenie szkół do realizacji kształcenia na odległość ze względu na pandemię. 

W naszym regionie pieniądze trafią do gminy Granowo, a konkretniej do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, który otrzyma 35 tys. zł. Wsparcie otrzymają też placówki w gminie Grodzisk Wielkopolski, tj. Szkoła Podstawowa nr 1 (35 tys. zł), szkoła w Ptaszkowie (35 tys. zł) i Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Wlkp. (35 tys. zł). Środki wpłynął również na konto technikum w Trzciance w powiecie nowotomyskim (11 tys. 128 zł) oraz Szkoły Podstawowej w Michorzewie (35 tys. zł) i Szkoły Podstawowej w Wąsowie (35 tys. zł). Pieniądze otrzyma też Szkoła Podstawowa z oddziałami dwujęzycznymi w Opalenicy (35 tys. zł) oraz placówki z powiatu wolsztyńskiego. Które? 

Posłanka Marta Kubiak podaje, że 35 tys. zł trafi do szkoły w Kaszczorze, a taka sama kwota zasili konto Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Również 35 tys. zł otrzyma wolsztyńska Szkoła Podstawowa nr 5. – Niezmiernie się cieszę, że tak wiele szkół z mojego regionu skorzysta ze wsparcia finansowego jakie daje program Ministerstwa Edukacji i Nauki „Aktywna Tablica”. Jestem przekonana, że w znacznym stopniu poprawi to jakość edukacji w naszym województwie – podkreśla Marta Kubiak. 

ŁR

FOTO: Szkoła w Wąsowie

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News