REGION

Waldemar Ligma: Podjąłem trudną decyzję o odwołaniu festiwalu Czyste Country2 min na czytanie

0

Waldemar Ligma szefuje już Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Siedlcu. Od lat jest też związany z wolsztyńską kulturą. Tym razem musiał podjąć trudną decyzję o odwołaniu festiwalu Czyste Country.

Z początkiem maja Waldemar Ligma rozpoczął pracę w Siedlcu. Zakończył jednocześnie po siedmiu latach swoją działalność w Centrum Kultury w Kargowej. Pełniącym obowiązki dyrektora został tam Sławomir Kaczmarek, który już wcześniej pracował w instytucji. Jak wyjaśnia burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś, decyzja powierzenia obowiązków jest podyktowana oszczędnościami. W dobie stanu epidemii w kraju działalność kulturalna jest znacznie ograniczona. Taka sytuacja może potrwać nawet do roku.

Ligma pracuje w Siedlcu zaledwie od kilku dni, choć – jak podkreśla – większość ekipy zna i ceni. Przygotowują właśnie kolejne zajęcia online, podobnie jak to funkcjonowało w Kargowej. W planach są też spotkania z lokalnymi artystami, oczywiście za pośrednictwem sieci.

– Trudno w tej chwili mówić o innych planach. Nie wiadomo, kiedy organizacja większych imprez będzie możliwa. A nawet jeśli, to przypuszczam, że ludzie jeszcze długo nie będą chcieli, ze względów bezpieczeństwa, w nich uczestniczyć – mówi Ligma.

Podkreśla, że chcę utrzymać tradycyjne Święto Smaków, choć już wiadomo, że w tym roku wydarzenie nie dojdzie do skutku. Jest jednak zwolennikiem skracania dni miasta do jednego dnia. Zauważa, że obecnie większą popularnością cieszą się imprezy tematyczne. Ma pomysł na takie wydarzenie w Siedlcu, ale jeszcze za wcześnie, żeby zdradzać szczegóły.

Waldemar Ligma jest też organizatorem festiwalu Czyste Country w Wolsztynie. Niestety już wiadomo, że w tym roku tej imprezy też nie będzie. Jednym z problemów jest to, że część artystów przyjeżdża do nas z zagranicy. O tej porze roku zazwyczaj są już zarezerwowane bilety np. ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Obecnie nie ma jednak mowy o żadnym dostępnym transporcie. Organizator złożył wniosek o dofinansowanie festiwalu z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale wyników jeszcze nie ma. 
JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w REGION