NewsREGION

Policja przypomina o noszeniu maseczek. Obostrzenia nadal obowiązują1 min na czytanie

0

Mimo, że są złagodzone, obostrzenia wciąż obowiązują. Nadal są miejsca, gdzie noszenie maseczek zakrywających nos i usta jest koniecznością. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać, wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej.  

– Dotyczy to głównie noszenia maseczek – informują policjanci. – Bez zmian pozostanie jednak konieczność zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Te właśnie obiekty, oraz wszystkie inne miejsca publiczne, których obowiązek ten dotyczy, będą nadal sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci swoją obecnością i podejmowanymi działaniami będą przypominać o wciąż obowiązujących zasadach mających na celu ochronę zdrowia nas wszystkich – dodają.

Od początku trwania pandemii kontrole takie odbywały się w sklepach, w komunikacji zbiorowej, we wszelkich obiektach użyteczności publicznej, gdzie przepisy nakazują zachowanie reżimu sanitarnego. – Wspólnie z innymi służbami sprawdzane są w dalszym ciągu osoby przebywające na kwarantannie czy izolacji. Działania te będą nadal kontynuowane – zaznaczają funkcjonariusze.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News