NewsNOWY TOMYŚL

Internista, ginekolog, ortopeda… Szpital oferuje mieszkania i umowę, jaką tylko sobie zażyczą1 min na czytanie

0

Braki kadrowe w szpitalach to nie nowość, ale takie propozycje to wciąż rzadkość. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu ogłasza, że zatrudni zatrudni lekarzy do pracy na oddziale wewnętrznym, ginekologiczno – położniczym, SOR-ze i wieczorynce. Szuka też specjalisty lub lekarza w trakcie specjalizacji i rezydenta na ortopedię. Chętnym oferuje atrakcyjne warunki finansowe i pracę w miłej atmosferze, a do tego dowolny rodzaj umowy i mieszkanie służbowe. Czy taka propozycja skusi lekarzy?

W 2020 r. Główny Urząd Statystyczny podał, że na koniec 2018 r. w Polsce było 948 szpitali ogólnych, czyli o ponad 100 więcej niż w 2010 r. Zmniejszyła się jednak liczba łóżek szpitalnych z 49 do 47 na każe 10 tys. mieszkańców. Tymczasem według Naczelnej Izby lekarskiej w Polsce pracuje kilkudziesięciu tysięcy lekarzy wszystkich specjalności. Najwięcej mamy internistów. Pracujących specjalistów chorób wewnętrznych jest nieco ponad 29 tys., podczas gdy pediatrów tylko ok. 15 tys., a neonatologów 1 tys. 600.

A im dalej, tym gorzej. Ginekologów – położników jest niespełna 8 tys., a ortopedów trochę ponad 4 tys. Równie mało jest kardiologów i neurologów. Urologów i nefrologów jest jeszcze mniej – po niespełna 1 tys. 400, a nieco pona 1 tys. 400 mamy diabetologów i alergologów… Specjalistów medycyny ratunkowej jest w Polsce niespełna 1 tys. 100.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News