NewsWOLSZTYN

Zarzut usiłowania zabójstwa i areszt. To skutek pijackiej awantury z udziałem 22-latka1 min na czytanie

0
????????????????????????????????????

Śledczy uznali, że okoliczności incydentu o którym już pisaliśmy TUTAJ, były na tyle poważne, że prokurator rejonowy w Wolsztynie złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie i postawił 22- latkowi zarzut usiłowania zabójstwa 40-latka. Sąd Rejonowy w Wolsztynie przychylił się do tego wniosku.

Przypomnijmy, że policjanci zostali poinformowani o sprzeczce, do której doszło na ul. Roberta Kocha w Wolsztynie w poniedziałek (27.09.) wieczorem. W jej efekcie jeden z nich ugodził nożem drugiego, powodując u niego obrażenia w postaci rany kłutej okolicy klatki piersiowej. Mundurowi na miejscu ustalili, że obaj to mieszkańcy Wolsztyna. Ugodzony nożem starszy z mężczyzn przewieziony został do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Po niespełna godzinie mundurowi patrolujący centrum miasta zatrzymali agresora i doprowadzili go do komendy w Wolsztynie, gdzie został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 2,14 promila w organizmie. Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany, usłyszał też zarzut usiłowania zabójstwa.

22 – latkowi grozi od ośmiu do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News