GRODZISK

Przedszkola w Grodzisku ruszą, ale jeszcze nie wiadomo kiedy1 min na czytanie

0

Zgodnie z przepisami odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń dzieci pracujących rodziców mogą wrócić do żłobków lub przedszkoli od środy 6 maja 2020 roku. Organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Komunikat w sprawie funkcjonowania przedszkoli na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski wydał burmistrz Piotr Hojan.

„Uprzejmie informuję, że trwają prace przygotowujące nasze gminne przedszkole i oddziały przedszkolne w szkołach, do prowadzenia zajęć z dziećmi. Termin ponownego rozpoczęcia zajęć, ich formy i zasady uczestnictwa dzieci, są jednak uzależnione od wielu czynników, w tym szczególnie możliwości sprostania wymogom sanitarno – higienicznym nakładanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także od rozwoju stanu epidemii w kraju i na terenie naszej gminy. O podjętych decyzjach będziemy informować w najbliższych dniach.”
GC

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK