NewsNOWY TOMYŚL

Ponad pół miliona na wymianę pieców. Rusza akcja będącą pokłosiem tragedii na Mickiewicza1 min na czytanie

0

Ponad pół miliona złotych zarezerwowano w budżecie gminy Nowy Tomyśl na wymianę pieców na te bardziej ekologiczne. Samorząd będzie współfinansował zakup kotłów gazowych, olejowych, ogrzewania elektrycznego, wymienników ciepła, pomp ciepła oraz kotłów na paliwo stałe. Na jakie wsparcie można liczyć? 

Jak informuje gmina, właściciele domów jednorodzinnych mogą liczyć na 4 tys. zł w przypadku wymiany źródła ogrzewania na ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne i kotły na paliwo stałe. 6 tys. zł mogą otrzymać osoby, które zdecydują się na pompę ciepła, a 5 tys. zł ci, którzy zdecydują się na wymiennik ciepła lub węzeł cieplny z podłączeniem do sieci ciepłowniczej. 

Dofinansowanie przeznaczone są również dla osób zajmujących tzw. wyodrębnione funkcjonalnie lokale mieszkalne w budynkach mieszkalnych. Mogą otrzymać 3 tys. zł wsparcia. W przypadku budynków wielorodzinnych wsparcie jest większe i może wynosić 10 tys. zł dla tych, którzy zdecydują się ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne, pompę ciepła lub wymiennik ciepła.

Za akcję wymiany pieców odpowiada wydział komunalny, a prowadzi ją Paweł Stachowiak dostępny pod numerem telefonu 61 44 26 642. 

Rozpoczynająca się akcja jest pokłosiem tragedii na ul. Mickiewicza, gdzie na początku roku spłonęła kamienica. Zginęła wówczas jedna osoba, a kilkanaście zostało bez dachu nad głową. To wówczas burmistrz Włodzimierz Hibner zdecydował o przeznaczeniu pieniędzy na wymianę źródeł ciepła, a za pomysłem opowiedzieli się radni. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News