NewsWOLSZTYN

Kupił działkę, teraz dowiedział się, że obok powstanie market. I prosi urząd o reakcję1 min na czytanie

0

Mieszkaniec złożył petycję do Rady Miejskiej w Wolsztynie o wydanie negatywnej decyzji w sprawie warunków zabudowy dla marketu, który ma powstać w Karpicku (gm. Wolsztyn). Na sąsiedniej działce protestujący planuje wybudować dom, ale boi się uciążliwego sąsiectwa.

– W odległości czterech metrów od granicy ma być usytuowany market z wiatą w strefie dostaw na odpady bio i zmieszane oraz magazyn z przeznaczeniem na opakowania. Równolegle do granicy, w bezpośrednim sąsiedztwie mamy zaprojektowany budynek mieszkalny, a na wysokości strefy dostaw znajduje się taras i ogródek – pisze skarżący. Deklaruje, że w tej sytuacji wstrzymał realizację swojej inwestycji. – Ponieśliśmy duże nakłady związane z zakupem działki i opracowaniem dokumentacji technicznej – czytamy w skardze.

Mieszkaniec obawia się nocnego rozładunku towaru, załadunku opakowań, bliskiego sąsiedztwa śmietników oraz spalin z aut obsługi marketu i hałasu z wentylatorów chłodni. Podkreśla, że budowa marketu w odległości ok. ośmiu metrów od ich planowanego domu stanowi duże zagrożenie dla zdrowia jego i jego dzieci. – Raz wydana decyzja o warunkach zabudowy spowoduje stałe konflikty i uciążliwości dla mieszkańców osiedla – piszę mieszkaniec.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News