NewsWOLSZTYN

Gala Honorowa OSP Gminy Przemęt5 min na czytanie

0

W minioną sobotę (11.09.), podczas Gminnego Pikniku Traktor Show w Nowej Wsi (gm. Przemet) obyła się Honorowa Gala OSP Gminy Przemęt, podczas której wójt Janusz Frąckowiak podziękował za lata pracy na rzecz gminnych jednostek OSP ustępującym prezesom i naczelnikom OSP oraz strażakom – mieszkańcom gminy Przemęt pracującym na co dzień w powiatowych komendach PSP w ościennych powiatach, którzy wzięli udział w misji w Grecji.

– W ostatnich miesiącach w gminie Przemęt odbyły się zebrania sprawozdawczo wyborcze i niektórzy druhowie druhny ze względu na wiek i staż podziękowali i przekazali władzę w ręce młodszych druhów i druhen. Chcemy uhonorować osoby, które przez wiele lat, i tu możemy mówić nie tylko o 10-leciu, ale i 30, 40, 45 -leciu działalności na rzecz OSP, poświęcały swoje życie i zdrowie dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówił Janusz Frąckowiak. – Dziękujemy również druhom, którzy brali udział w misji w Grecji. To też bardzo ważny etap naszego działania. Pokazujemy, że Polska to kraj, który stawia na bezpieczeństwo, a przede wszystkich też chcemy to powiedzieć o gminie Przemęt – podkreślał wójt.

Jak powiedział Janusz Frąckowiak, w ciągu trzech lat gmina Przemęt wydała ponad 3 mln zł na dofinansowanie i dosprzętowienie swoich jednostek Osp. – I to nie jest koniec. Będą nowe samochody. Niebawem otrzymamy najnowszy samochód, jaki będzie jeździł po drogach naszej gminy i powiatu, ale też zaopatrujemy jednostki w sprzęt może mniej kosztowny, ale zawsze potrzebny. I dziś obdarujemy takim sprzętem szereg naszych jednostek – mówił.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News