GRODZISKNews

Uczestnicy Rajdu Rotariańskiego już na trasie. Do pokonania mają sto kilometrów4 min na czytanie

0

Tradycyjnie Turystyczny Rotariański Rajd Samochodowy wyruszył z Rynku w Wolsztynie. W XXVII edycji wystartowało 39 załóg. Ostatniemu uczestnikowi, który się zgłosił zależało na 40 numerze, który ma przynieść mu szczęście dlatego organizatorzy Rotary Club Wolsztyn przystali na jego propozycje. Wśród ekip są cztery załogi kobiece oraz sześć fiatów, dla obu grup organizatorzy planują osobne klasyfikację, puchary i nagrody.

Rajd zaczął się dzisiaj (12.09.) przed godz. 11 od występu grupy Mażoretek Aura z Wolsztyna. Chwilę później uczestnicy, których samochody i kierowcy przeszli wcześniej kontrole policji, stanęli na starcie. Tradycyjnie trasa do samego końca jest tajemnicą, a udział w rajdzie jest okazją do poznania zakamarków powiatu wolsztyńskiego i okolicy. Uczestników startowali starosta powiatu wolsztyńskiego Jacek Skrobisz, burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis oraz prezydent Rotary Club Wolsztyn Tadeusz Karwatka.

Uczestnicy mają do pokonania ok. 100 kilometrów. Po drodze zatrzymają się w miejscach prób sprawnościowych, gdzie będzie się liczyło tempo przejazdu oraz punkty kontrolne. Na pokonanie całej trasy mają maksymalnie pięć godzin. Po rajdzie uczestnicy spotkają się na grillu, będzie okazja do wymiany doświadczeń i oczywiście wręczenie nagród.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK