NewsWOLSZTYN

W Nowej Wsi trwa Traktor Show. Zwycięzcy turnieju sołectw przekazali swoją nagrodę dla Marysi18 min na czytanie

0

Pogoda w kratkę, od rana piękne słońce przeplatało się z chmurkami i burzami, ale nikogo to nie zraziło. Przez cały dzień zabawa trwała w najlepsze. Od rana uczestnicy Gminnego Pikniku Traktor Show mieli okazję wziąć udział w Targach Rolnych EkoBamber, obejrzeć wystawę zabytkowego sprzętu rolniczego Retro Majster i skosztować swojskiego jadła od najlepszych w gminie gospodyń.

Niezwykłe emocje budziły sportowe zmagania na miarę prawdziwych rolników, czyli Turniej Sołectw. Koedukacyjne, damsko – męskie drużyny z całej gminy zmierzyły się m.in. w konkurencji zręcznościowej polegającej na chwytaniu jaj, wyścigach strongmenów i w niczym nieustępujących im kobiet w pchaniu lub ciągnięciu – jak kto wolał, byle do przodu – ciągnika na czas czy wywożeniu teściowej na wczasy.

W ogólnej punktacji turniejowej niepokonana okazała się drużyna z Perkowa, która wywalczyła pierwsze miejsce i 1 tys. 500 zł nagrody pieniężnej. – Zdecydowaliśmy, że jeśli jest taka możliwość, to nagrodę przekażemy dla Marysi – powiedziała kapitan zwycięskiej drużyny.

Impreza połączona jest z akcją charytatywną, której celem jest pomoc dla dwóch małych dziewczynek. Marysi i Emilki. Przez cały czas wśród gości krążą wolontariusze z puszkami, Mieszkańcy gminy mogli się też wykazać w licytacji. Dochód w całości przeznaczony będzie na leczenie dzieci.

A skoro o dzieciach mowa, nie mogło zabraknąć atrakcji także dla nich. Prócz wspólnych gier i zabaw dla wszystkich milusińskich, są też oczywiście tak lubiane przez nie dmuchańce. Okazało się jednak, że nie tylko dzieci je lubią. – W czasach, gdy ja byłem dzieckiem, takich atrakcji nie było – wyznał wójt Janusz Frąckowiak. – Zawsze chciałam na takim poskakać – dodał i… Natychmiast otrzymał taką możliwość.

Dzieci okazały się jednak surowymi sędziami i niełatwo było je zadowolić. Pierwszy zjazd wójta z dmuchanego zamku nie został mu zaliczony. Zabrakło wyskoku i konieczna była powtórka. Nie stchórzył! Ale sołtysa Nowej Wsi – Maria, nie pokonał. Salta w jego wykonaniu nie pobił też żaden z kapitanów drużyn Turnieju Wsi, którzy zdaniem dzieci także zasłużyli na chwilę przyjemności na co dzień dostępnej tylko dla najmłodszych.

Pierwszy dzień imprezy zakończył wyjątkowy pokaz laserowy oraz zabawa taneczna – dla najwytrwalszych. Ma się zakończyć o północy, ale nieoficjalnie już po południu mówiło się, że nastroje mieszkańców są tak dobre, że nie ma na to najmniejszych szans. A jutro ciąg dalszy zabawy. W programie – już o godz. 11. niedzielna Msza św. ku pamięci Cystersów, a potem m. in. Targi Eko produktów i usług pod patronatem Wójta Gminy Przemęt i Wielkopolskiej Izby Rolniczej, charytatywne wyścigi Traktor Majster i koncerty Sylwii Drzewieckiej oraz Alibii Hity PRL-u.

Podczas imprezy odbyła się także specjalna Gala Honorowa Ochotniczych Straży Pożarnych, ale o tym w kolejnym materiale.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News