WOLSZTYN

Ośmiu wykonawców chce remontować elewację pałacu w Buczu. Gmina pięć razy ogłaszała przetarg na tę inwestycję2 min na czytanie

0

To piąte i ostatnie podejście do całej inwestycji rewitalizacji zabytkowego założenia pałacowo- parkowego. Dwa pierwsze przetargi obejmowały dwa etapy czyli rewitalizację parku i remont elewacji budynku. Po ich fiasku inwestycja została podzielona na dwa niezależne etapy i w ten sposób udało się pozyskać wykonawcę, który zajął się terenem wokół pałacu. Jedyną ofertę złożyła firma z Kościana. Była ona o 80 tys. zł wyższa od kosztorysu urzędu. 

Kończący się właśnie pierwszy etap prac obejmował m. in. remont bramy wjazdowej i podjazdu, rewitalizację terenów zielonych – w tym klombu i trawnika, montaż monitoringu i oświetlenia oraz małej architektury parkowej i budowę wiaty rowerowej. – Obecnie montowane jest oświetlenie. Odbiór tego etapu prac zaplanowany jest na 11 maja – mówi zastępca wójta gminy Przemęt – Waldemar Kalitka. Koszt to 380 tys. zł.

Sam remont elewacji pałacu był przedmiotem trzech przetargów. – Jesteśmy zadowoleni z liczby złożonych ofert oraz z zaproponowanych w nich cen – mówi sekretarz gminy, Grzegorz Aryż. To istotne, bo wcześniejsze przetargi były unieważniane głównie z powodu rozbieżności pomiędzy kosztorysami urzędu i oferentów. Tym razem rozpiętość cenowa ofert wynosiła od od 740 tys. 484 zł do 1 mln 352 tys. 754 zł., podczas gdy urzędnicy postanowili wydać 836 tys. zł. Na kwoty bliskie oczekiwaniom oferty złożyło pięć firm. – To z pewnością pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu – dodaje.

Jak mówi Waldemar Kalitka, procedura przetargowa zakończy się w ciągu najbliższych trzech tygodni i wykonawca będzie mógł rozpocząć prace. Zabytkowy pałac jest szkołą, więc pierwotnie mowa była o tym, że najlepszym okresem na remont elewacji będą wakacje. – Koniec wakacji to możliwy termin zakończenia robót, ale na zamknięcie i rozliczenie tej inwestycji mamy czas do końca roku – podkreśla Kalitka. – Planowany na 24 maja powrót uczniów do szkół nie będzie stanowił problemu – dodaje. Szkoła ma dwa niezależne wejścia i prace mogą być prowadzone tak, by nie kolidowały z pracą placówki i nie zagrażały bezpieczeństwu dzieci.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN