NewsREGION

Straż Graniczna odsyła cudzoziemców do kraju. W ostatnich miesiącach było kilka takich przypadków1 min na czytanie

0

Nie sposób podać, ilu cudzoziemców przebywa w naszym regionie, bo wielu się nie melduje. Wiadomo jednak, ilu w ostatnim roku przebywało nielegalnie. 

Od stycznia do końca sierpnia straż graniczna ujawniła w powiecie wolsztyńskim cztery osoby, które przebywały w Polsce nielegalnie. Jak informuje mr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, byli to Ukraińcy, z czego trzech przebywali u nas w innym celu niż deklarowali. Mogli na przykład pracować, choć twierdzili, że przyjechali turystycznie. Konieczniak wskazuje również, że w ubiegłym roku ujawniono dziewięć przypadków nielegalnego pobytu, ale na terenie dwóch powiatów – nowotomyskiego i wolsztyńskiego. 

Do swoich krajów nakazano wrócić czterem Gruzinom, dwóm Mołdawianom, dwóm Mongołom i dwóm Ukraińcom. – W momencie, gdy funkcjonariusze stwierdzają, że cudzoziemiec jest w Polsce wbrew obowiązującym przepisom przeprowadzają postępowanie administracyjne. Jego rezultatem jest wydanie przez odpowiedniego komendant placówki SG decyzji o zobowiązaniu do powrotu – informuje Joanna Konieczniak. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News