NakręconeSercePomocyNews

Dla kogo nakrętki? Dla Mai! Akcja trwa, kolejne pełne kosze opróżnione!2 min na czytanie

0

W poniedziałek (30.08.) wolontariusze opróżnili kolejne kosze ustawione w gminie Wolsztyn w ramach akcji Nakręcone Serce Pomocy. – Zebraliśmy dziesięć worków nakrętek. W sumie tylko z serduszek w ramach akcji portalu myregion.pl i tygodnika Na Temat mamy już 44 worki. Część z nich trafiła już do skupu – mówi pani Alicja.

Cały ze sprzedaży nakrętek jest przeznaczony dla 16-miesięcznej dziewczynki ze Zbąszynia, która walczy z SMA. Maja potrzebuję terapii genowej, a jej koszt jest ogromny – ok. 9 mln 500 tys. zł. Udało się już zebrać ponad 2 mln zł, ale to wciąż za mało. Potrzebne jest dalsze wsparcie. Jeśli ktoś jeszcze chcę pomóc można to zrobić TUTAJ.

W akcję zaangażowali się mieszkańcy Zbąszynia i okolicznych miejscowości. Przed wakacjami do szkół dostarczono reklamówki, które rozdano dzieciom, aby podczas letniej przerwy zbierały nakrętki. – Na początku września chcemy objechać szkoły i zebrać nakrętki – mówi pani Alina. Kolejny transport do skupu odbędzie się prawdopodobnie w połowie września. Część nakrętek jest już zapakowana w tzw. big bagi, czyli worki o dużej pojemności, co ułatwi transport.

– Rozpoczynamy też zbiórkę baterii. W Sękowie (gm. Nowy Tomyśl) znajduję się ich skup, gdzie cena za kilogram wynosi ok. 60 gr. Zbieramy złotówkę do złotówki i mamy nadzieję, że pomału zrzutka dla Mai będzie co raz bliżej szczęśliwego finału – mówi pani Alina.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne