NewsREGION

Maseczki i płyny do dezynfekcji będą codziennością. Trwają przygotowania do roku szkolnego1 min na czytanie

0

W szkołach trwają przygotowania do roku szkolnego. W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rostarzewie dezynfekowane są stoliki w salach, cały czas otwarte są drzwi i okna, trwa wietrzenie klas. Przy dwóch wejściach głównych przygotowane są dystrybutory z płynem do dezynfekcji. – Nauczyciele dysponują też bezdotykowymi termometrami, które używane są głównie w przedszkolu, kiedy u któregoś z dzieci widoczne są objawy choroby – mówi Aldona Bobińska, dyrektor szkoły w Rostarzewie.

Wicedyrektor szkoły podstawowej w Mochach (gm. Przemęt) Jerzy Bortnik podkreśla, że w szkolnym życiu niewiele się zmieni w stosunku do ubiegłego roku szkolnego. Nie będzie uroczystej inauguracji dla wszystkich klas. – Uczniowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych, w węższym gronie – mówi Bortnik.

W połowie sierpnia dyrekcja szkoły w Rostarzewie złożyła wniosek o urządzenie do dystrybucji płynu do dezynfekcji połączone z termometrem. – Mamy je dostać w najbliższych dniach – mówi Bobińska. Na bieżąco duże ilości rękawiczek, maseczek i płynów dostarcza gmina Rakoniewice. W poniedziałek (30.08.) planowane jest spotkanie z rodzicami najmłodszych przedszkolaków, którzy będą mogli przyjść i zobaczyć jak szkoła jest przygotowana do 1 września.

– Mamy nadzieję, że jak najdłużej będziemy mogli uczyć stacjonarnie. Większość nauczycieli w naszym regionie jest zaszczepiona. Mam nadzieję, że rodzice podobnie – mówi dyrektor Bobińska. Zaznacza, że zgodnie z zaleceniami ministerstwa będą prowadzić kampanię zachęcającą do szczepienia dzieci od 12 roku życia. – Będziemy dbali o bezpieczeństwo uczniów, także emocjonalne. Po długiej nieobecności w szkole na pewno będą potrzebować wsparcia – mówi Bobińska.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News