NewsWOLSZTYN

Szybki finał sprawy oszustwa seniorki na rachmistrza spisowego. Znaleziono pieniądze i dowód1 min na czytanie

0

We wtorek (24.08.) 85-letnia mieszkanka Wolsztyna zawiadomiła o wizycie mężczyzny podającego się za rachmistrza spisowego, po wyjściu którego zauważyła, że ze stołu zniknęły jej pieniądze i dowód osobisty. Zdenerwowana kobieta zgłosiła się w tej sprawie do ratusza i poinformowała m.in., że kradzieży miał dokonać mężczyzna w wieku 50 – 60 lat, krępej budowy ciała, który pojawił się u niej tuż po wyjściu listonosza. Jego łupem miała paść cała emerytura seniorki.

Wezwani do urzędu policjanci zabrali 85-latkę na komendę, gdzie podjęli czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia. Szybko okazało się, że udzielane przez seniorkę informacje różnią się od tych, które przekazała wcześniej pracownicy urzędu miejskiego. – Policjanci z wydziału prewencji oraz wydziału kryminalnego skontaktowali się z krewnymi zgłaszającej i udali się do jej mieszkaniu w celu zweryfikowania informacji o kradzieży – mówi asp. sztab. Artur Lorenz z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

– W mieszkaniu policjanci odnaleźli zarówno pieniądze, jak i dowód osobisty, które miały zostać skradzione. Jak się okazało, 85-latka cierpi na demencję. Została przekazana pod opiekę brata – wyjaśnia Lorenz. – Tym razem był to fałszywy alarm i wszystko skończyło się dobrze, ale nie zmienia to faktu, że każdy powinien zachowywać daleko idącą ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkania obcych sobie osób – podkreśla, że choć w tym przypadku był to skutek choroby i dezorientacji starszej pani, to potencjalnie taki scenariusz oszustwa i kradzieży jest bardzo prawdopodobny, a z uwagi na nadmierną ufność seniorów w stosunku do wszelkich urzędów – możliwy.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News