GRODZISKNews

Szybka decyzja kurii w sprawie księdza. „Wczoraj był, dziś go nie ma. Szkoda, bo fajny chłop”1 min na czytanie

0

Od wczoraj w Wielichowie nie ma już ks. Jarosława Trojana, który służył w parafii zaledwie rok. Jak w ostatnią niedzielę poinformowała parafia, dekretem ks. arcybiskupa wikary został przeniesiony do parafii pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika w Buku. – Miał się tam stawić wczoraj, ale dziś widziałem, że samochód stał. Może przyjechał jeszcze po resztę rzeczy – mówi jeden z mieszkańców. 

W niedzielę na mszy świętej duchownego żegnał ks. proboszcz Wieńczysław Nowak. Dziękował wikaremu za roczną posługę, a szczególnie za podjęcie więcej obowiązków w czasie jego rekowalescencji po pobytach w szpitalach. – Życzmy ks. Jarkowi, aby w nowej parafii pan Bóg obdarował księdza swoim błogosławieństwem, a Matka Boża Literacka, patronka Sanktuarium w Buku miała księdza w szczególnej opiece – mówił proboszcz. 

Ks. Jarosław Trojan został wyświęcony w 2007 roku. Przed przyjściem na parafię w Wielichowie służył przez trzy lata w parafii św. Ojca Pio w Poznaniu. Mieszkańcy Wielichowa są zdziwieni decyzją o o jego przeniesieniu, która zapadła szybko. – To był ksiądz dla ludzi. Z niczym problemów nie robił. W politykę się nie wtrącał. Nawet sam trawę kosił, bo lubił. Szkoda, że go przenieśli, bo fajny chłop – mówi nam jeden z mieszkańców Wielichowa. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK