NewsWOLSZTYN

Zapłacimy za śmieci dwa razy więcej? Ceny zaproponowane przez operatorów zwalają z nóg1 min na czytanie

0

Komisja Przetargowa Związku Międzygminnego Obra otworzyła dziś (24.08.) oferty, które wpłynęły na przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu gmin Wolsztyn, Przemęt i Siedlec. – Przewodniczącego nie było, ale gdy został poinformowany o wysokości ofert, chyba był bliski zawału – komentuje Ryszard Kluj, członek zgromadzenia oraz komisji rewizyjnej i skarg i wniosków ZM Obra.

Do przetargu tradycyjnie stanęły trzy podmioty ZEUK Siedlec, PGO Zając z gminy Przemęt oraz PGK Wolsztyn. – Oferty podmiotów z Wolsztyna i Przemętu były o ok. 80 proc. wyższe niż kwota, jaką ZM Obra planowało przeznaczyć na ten cel. Kwota zaproponowana przez siedlecki ZEUK była wyższa o 100 proc. – To zapewne efekt wyrównania najniższych dotąd stawek siedleckich do poziomu dwóch pozostałych gmin – mówi Ryszard Kluj. – Jutro posiedzenie zarządu. Zobaczymy jakie zapadną decyzje – dodaje.

Wyjścia są dwa: unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego, przy czym radykalnego obniżenia stawek przez potencjalnych operatorów chyba spodziewać się nie należy, albo poszukanie pieniędzy na podniesienie im stawek, czyli rozłożenie kosztów na mieszkańców i znaczny wzrost opłat za wywóz śmieci.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News