NakręconeSercePomocyNews

Cztery tony nakrętek dla Mai! Ogromny sukces zbiórki dla 16-miesięcznej dziewczynki1 min na czytanie

0

Mamy super wiadomości! Ze wszystkich serduszek na terenie gminy Wolsztyn w ramach akcji pomocy dla Mai zebrano 34 worki nakrętek. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony dla 16-miesięcznej dziewczynku ze Zbąszynia, która walczy z SMA. Maja potrzebuję terapii genowej, a jej koszt jest ogromny – ok. 9 mln 500 tys. zł.

Zbiórkę nakrętek prowadzi firma, w której pani Natalia mama dziewczynki pracowała. Pierwszym transportem pod koniec lipca zawieźli do skupu w Swarzędzu 3 tys. 780 kg plastikowych nakrętek. Dzięki temu do zrzutki na leczenie dziewczynki wpłynęło 4 tys. 500 zł. Były w tym m.in. nakrętki z naszych serduszek na terenie gminy Wolsztyn.

Akcja trwa dalej. – Gdy szłam na urlop, mieliśmy tylko kilka worków od śmieci wypełnionych nakrętkami. Gdy wróciłam, to pod wiatą stało już dziesięć big bagów, czyli worków o dużej pojemności. Trudno było dojść, kto je przywiózł, ale bardzo dziękujemy – mówi pani Alina, która pomaga w zbiórce nakrętek.

W akcję zaangażowali się mieszkańcy Zbąszynia i okolicznych miejscowości. Przed wakacjami do szkół dostarczono reklamówki, które rozdano dzieciom, aby podczas letniej przerwy zbierały nakrętki. – Na początku września chcemy objechać szkoły i zebrać nakrętki – mówi pani Alina. Kolejny transport do skupu odbędzie się prawdopodobnie w połowie września.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne