NewsREGION

74 mln zł z programu “Dobry start” dla mieszkańców Wielkopolski. Nabór wniosków trwa1 min na czytanie

0

W tym roku po raz pierwszy wnioski o 300 plus można składać tylko elektronicznie. Po raz pierwszy za ich przyjmowanie i wypłacanie świadczeń odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Do tej pory na konta rodziców i opiekunów trafiło 725 mln zł. Wypłacone dotychczas świadczenia obejmują ponad 3 mln dzieci. W województwie wielkopolskim wpłynęło ponad 223 tys. wniosków o wypłatę świadczenia dla prawie 318 tys. dzieci. Do połowy sierpnia, ZUS wypłacił Wielkopolanom ponad 245 tys. świadczeń na kwotę prawie 74 mln zł.

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje w wysokości 300 złotych – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wsparcie przy składaniu elektronicznego wniosku można otrzymać na specjalnej infolinii, pod numerem 22 290 22 02, w dni robocze w godz. od 8 do 15, a także umawiając się na e-wizytę w ZUS przez internet: www.zus.pl/e-wizyta.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News