NewsNOWY TOMYŚL

„Nie możemy narazić się na takie ryzyko”. Firma rezygnuje z budowy przedszkola1 min na czytanie

0

Miało być podpisanie umowy i rozpoczęcie budowy, ale ani jednego ani drugiego nie będzie. Wrocławska firma, która wygrała z gminą spór w sądzie (więcej TUTAJ) wycofuje się z budowy przedszkola w podnowotomyskim Glinnie. – Przeprowadzone wyliczenia wskazują jednoznacznie, że nie będziemy mogli zrealizować zamówienia bez narażenia się na straty finansowe – czytamy w piśmie, które LK Inwest przesłała do nowotomyskiego ratusza. 

Firma argumentuje, że w ostatnim czasie znacząco zdrożały materiały budowlane, czego nie można było przewidzieć. – To powoduje sytuacje, w których wykonawcy stają przed trudnymi wyborami – czy realizować kontrakt ze stratą czy nie przystępować do umowy – tłumaczy przedsiębiorstwo. Dalej wyjaśnia, że jego sytuacja biznesowa w dużej mierze zależy od prawidłowości dokonanych wyliczeń ofert. – Dlatego nie możemy narazić się na takie ryzyko, jakie może przynieść podpisanie realizacja zamówienia – czytamy w piśmie. Firma informuje w nim również, za jaką kwotę może podjąć się prac. 

– Wykonane wyliczenia wskazują jednoznacznie, że obecnie bylibyśmy w stanie zrealizować inwestycję za 12,5 mln zł, co jest kwotą wyższą o 3 mln zł od złożonej przez nas oferty. Tak duża różnica jest zbyt dużym ryzykiem dla naszej spółki – wyjaśnia przedsiębiorstwo. Dodaje, że rozumie trudne położenie samorządu w tej sytuacji, ale sytuacja, jaka zaistniała, nie daje możliwości podpisania umowy. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News