GRODZISKNews

Wakacyjne remonty w grodziskich szkołach. Największa inwestycja trwa w Grąblewie2 min na czytanie

0

W każdej placówce coś się dzieje, trwają remonty i modernizacje. Największa inwestycja w tym roku to rozbudowa szkoły podstawowej w Grąblewie.

W szkole podstawowej nr 1 w okresie letnim odmalowano klatki schodowe, balustrady i grzejniki, zaadaptowano szkolną szatnię na salę lekcyjną, wybudowano również tzw. zakątek kulinarny, czyli jadalnię dla uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. 

W Szkole Podstawowej nr 2 przemalowany został korytarz w budynku wolnostojącym oraz część klatki schodowej przy sali gimnastycznej. Podobne remonty zostały wykonane w szkole podstawowej nr 4, gdzie odmalowane zostały ściany dwóch sali lekcyjnych.

W lipcu rozpoczęła się inwestycja polegająca na rozbudowie z przebudową szkoły podstawowej w Grąblewie. Roboty polegają na rozbudowie szkoły o jednokondygnacyjny obiekt z płaskim dachem. Rozbudowywana część zapewni dostęp do obiektu osobom niepełnosprawnym: zaprojektowano podjazd dla wózków inwalidzkich przed głównym wejściem do budynku oraz przystosowany sanitariat w parterze budynku. W ramach rozbudowy zaprojektowano następujące pomieszczenia: hol wejściowy z zespołem pomieszczeń sanitarnych dla dziewcząt, chłopców i personelu oraz trzy dodatkowe izby lekcyjne, a w starej części zmieni się funkcjonalność pomieszczeń w których powstanie biblioteka, wykonane zostanie podłoże z kostki betonowej pod montaż wiaty rowerowej w części podwórza szkoły.

W Szkole Podstawowej w Kąkolewie trwa modernizacja sali gimnastycznej polegająca na cyklinowaniu i lakierowaniu parkietu, szpachlowaniu oraz malowaniu ścian, klatki schodowej oraz głównego wejścia do budynku szkoły, wymianie oświetlenia na LED i remoncie instalacji centralnego ogrzewania. 

Szkoła Podstawowa w Ptaszkowie została wyposażona o monitoring wewnątrz budynku. Wykonano bieżące remonty polegające na malowaniu dziewięciu sal lekcyjnych oraz drobnych naprawach toalet uczniowskich. Powstanie również nowy plac zabaw na terenie szkoły.

W Przedszkolu Gminnym wykonane zostały drobne remonty gabinetów dyrekcji oraz sekretariatu, usunięto spękania na korytarzu w budynku przy ul. Chopina, odmalowano plac zabaw. Natomiast w pomieszczeniu do zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w oddziale przedszkolnym na os. Wojska Polskiego zostały położone płytki.

AS

FOTO: Szkoła Podstawowa w Grąblewie

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK