FOTONewsWOLSZTYN

Motocyklista i jego pasażerka ze złamaniami trafili do szpitala. To skutek wczorajszego wypadku2 min na czytanie

0

Złamanie barku u motocyklisty i złamanie nogi u jego 20-letniej pasażerki to finał wypadku, do którego doszło wczoraj (16.08.) o godz. 16.30 na łuku drogi za mostem na Południowym Kanale Obry w Mochach. 27-latek stracił panowanie nad maszyną i uderzył w krawężnik. Motocykl się przewrócił i wpadł na bariery ochronne.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było stwierdzenie – wytrych, czyli niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Te akurat były w poniedziałek dobre, więc zostaje nadmierna prędkość, która w tym miejscu często kończy się wyrzuceniem pojazdu na przeciwny pas ruchu. Mimo „50” kierowcy jednak rzadko ściągają tu nogę z gazu, a efekty ich brawury sprzątają później ratownicy i strażacy.

– Apelujemy do wszystkich kierowców – także kierowców jednośladów, o zachowanie rozsądku i ostrożności na drogach oraz przede wszystkim o przestrzeganie limitów prędkości – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej policji w Wolsztynie, która prowadzi postępowanie w sprawie wczorajszego wypadku. Przypominamy także, że na drodze wojewódzkiej 305 rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi, a drogowcy zaczęli je właśnie od strony wyjazdu z Moch w kierunku Solca i w każdej chwili mogą się tam pojawić wahadła i korki.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO