GRODZISKNews

“Nie możemy w to uwierzyć”. Podano datę pogrzebu 23-letniego strażaka1 min na czytanie

0

W czwartek (12.08.) w wypadku na drodze pomiędzy Czaczem a Przysieką Polską zginął 23-letni Marcin. Jechał do narzeczonej, osierocił dwumiesięcznego synka.

Marcin był druhem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie Polskim (gm. Wielichowo). Na miejscu ratowali go m.in. ochotnicy z Czacza. – Poinformowali mnie o zdarzeniu już z samego rana. Nie mogłem uwierzyć, że to nasz Marcin. Potem miałem jeszcze nadzieję, że reanimacja przyniesie skutek. Niestety nic nie dało się zrobić – mówi Zbyszek Galusik, prezes OSP w Wilkowie Polskim.

Strażacy pojechali na miejsce zdarzenia i zapalili znicze przy drodze, żeby upamiętnić kolegę. Samochodu już tam nie było. Zobaczyli jednak zniszczenia na przydrożnych drzewach. Prawdopodobnie 23 – latek zahaczył o pobocze, potem auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w drzewo. Pojazd odbił się od pniaka na ziemi i tyłem uderzył w kolejne drzewo. – Na pniu była nie tylko zdarta kora, ale też duża wyrwa – mówi prezes.

Pogrzeb Marcina zaplanowano w czwartek (19.08.) o godz. 10 na cmentarzu w Wilkowie Polskim. Strażacy z miejscowej jednostki i okolicznych straży pożarnych wezmą udział w ostatnim pożegnaniu kolegi i druha.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK