GRODZISK

Stacje do dezynfekcji rąk stanęły w Grodzisku. To dzięki spółdzielni mieszkaniowej1 min na czytanie

0

– Jednym z najistotniejszych elementów naszej codziennej walki z koronawirusem jest przestrzeganie zasad higieny, ze szczególnym uwzględnieniem czystości rąk. Mając na uwadze właśnie ten aspekt, w trosce o zdrowie naszych mieszkańców, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodzisku Wielkopolskim podjęła decyzję o zakupie zewnętrznych stacji do dezynfekcji rąk. W piątek (24.04 br.) rozpoczął się montaż siedmiu urządzeń tego typu, które zlokalizowane zostały na obu naszych osiedlach – informuje prezes spółdzielni Grzegorz Pełko

Stacje działają praktycznie bezdotykowo. Płyn dezynfekcyjny zostaje uwolniony z dozownika poprzez naciśnięcie stopą dźwigni znajdującej się tuż nad chodnikiem lub gruntem. Mamy nadzieję, że nowe urządzenia spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców, a korzystanie z nich spowoduje, iż na naszych osiedlach będzie żyło się zdrowiej i bezpieczniej – dodaje prezes.

Podczas niezbędnych wyjść z domu, nie zawsze pamiętamy o założeniu rękawiczek jednorazowych. Zewnętrzne stacje do dezynfekcji rąk zostały zamontowane na terenie osiedli mieszkaniowych (7 sztuk), a trzy z nich trafiły w poniedziałek (27.04 br.) do centrum miasta. Jeden znajduje się przy Szkole Podstawowej Nr 2, drugi przy Gminnym Centrum Informacji, trzeci w przejściu pomiędzy Starym Rynkiem, a ulicą Szeroką.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK