NewsWOLSZTYN

Tereny inwestycyjne idą jak ciepłe bułeczki. Tomasz Spiralski: To dobrze wróży dla rozwoju miasta2 min na czytanie

0

Miasto sprzedało cztery kolejne nieruchomości pod inwestycje i nawiązką zrealizowało plan na ten rok. Jak informuje zastępca burmistrza Wolsztyna – Tomasz Spiralski, plan budżetu zakładał po stronie bieżących dochodów w tym ze sprzedaży ze sprzedaży gruntów kwotę 1 mln 500 tys. zł. Wszystkie poszły po cenach rynkowych od 35 do 40 zł za m2, a ostateczna kwota uzyskana z przetargów wyniosła ok 2 mln.

– Każda z działek ma ponad 1,5 ha. Wszystkie przeznaczone są pod zabudowę przemysłową, która związana jest z budową nowych zakładów przemysłowych, magazynów czy obiektów usługowych. Trzy z nich nabyli lokalni przedsiębiorcy, a czwartą firma spoza terenu gminy Wolsztyn. Kupiły je m. in. firma z branży meblarskiej i producent maszyn budowlanych – mówi Tomasz Spiralski. – Jedną z nieruchomości nabył Jakon, który jak wiadomo buduje dla swoich klientów, ale nie wiemy jeszcze jakiego rodzaju inwestycja tam powstanie.

Burmistrz Spiralski podkreśla, że zainteresowanie gruntami pod inwestycje na terenie gminy jest duże i jak dotąd miasto sprzedało wszystkie nieruchomości, które w ostatnich latach wystawiło na przetargach. – Jest też zainteresowanie kolejnymi gruntami, a to świadczy wprost o utrzymującym się dobrym trendzie gospodarczym i rozwoju naszej gminy – dodaje. Rozwijające się już istniejące zakłady oraz powstawanie nowych to nowe miejsca pracy, a to dobry krok w kierunku konkurencyjności ofert dla mieszkańców i szansa na przyciągnięcie pracowników spoza gminy, którzy być może zechcą się tu osiedlić.

Część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości przeznaczona zostanie na bieżące wydatki gminy, a część na zmniejszenie deficytu budżetowego i inwestycje, m.in. na budowę drogi w Nowym Widzimiu, Niałku Wielkim, budowę ciągu pieszo – rowerowego między Dworcową a Dąbrowskiego w Wolsztynie, rozbudowę przedszkoli, modernizację świetlic wiejskich czy budowę oświetlenia ulicznego.

EI

fot. ilustracyjne

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News