NewsWOLSZTYN

„Dajesz tata, szybciej!”. Trwa zacięta rywalizacja w triathlonie organizowanym w Wolsztynie7 min na czytanie

0

Dziś (15.08.) o 6 rano wystartowali zawodnicy biorący udział w długim dystansie w Triathlonie Polska Man w Wolsztynie. Śmiałkowie pokonali już 3,8 km wpław przez Jezioro Wolsztyńskiej i wyruszyli na trasę rowerem, gdzie do przejechania mają 180 km. A to nie koniec. Potem zostawią jednoślady w strefie zmian na rynku i wyruszą na trasę maratonu. O 9 wystartowali z plaży w parku miejskim zawodnicy na dystansie średnim. Do pokonania mieli 1,9 km. Przesiedli się już na rowery, którymi przejadą 90 km, w kilku pętlach na drodze w stronę Nowego Tomyśla. Na deser zostanie im bieganie, czyli ponad 21 km.

Na całej trasie zawodnikom kibicują rodziny i bliscy. Nie brakuję okrzyków: „Tata dasz radę, jest dobrze!” Zdarza się nawet, że bliscy pokonują z zawodnikiem fragment trasy i mobilizują go do walki. Tuż za punktem, gdzie zawodnicy mogą dostać wodę, izotoniki i batony na ul. Drzymały na leżakach, krzesełkach czy kocach ustawili się bliscy zawodników. Podają napoje i przekąski, które najbardziej lubią sportowcy, kibicują i często denerwują się bardziej niż zawodnicy. – Mąż po raz pierwszy startuje na dystansie długim. Bardzo się denerwuję. Widzieliśmy go już dwa razy i daję rade – mówi żona zawodnika z województwa Dolnośląskiego. Partnerka innego triathlonisty podkreśla, że są tutaj już po raz szósty. Byli na podobnych zawodach w całym kraju. – Pod względem organizacyjnym Wolsztyn jest bardzo dobry – chwali kobieta.

O 14. zaplanowano start dystansu krótkiego. Zawodnicy przepłyną 1,5 km, wyjdą z wody na molo, skąd ruszą do strefy zmian po rowery. Do pokonania będą mieli 40 km na jednośladach i 10 km biegiem. Dekorację na dystansie średnim i krótkim rozpocznie się o godz. 17. Organizatorzy proszą kierowców i mieszkańców o wyrozumiałość z powodu zmian w organizacji ruchu. Zamknięta dla ruchu jest ulica Drzymały, Poznańska i Parkowa w Wolsztynie oraz ulica Wczasowa w Karpicku i dalej droga wojewódzka nr 305 w stronę Nowego Tomyśla do leśniczówki Aleksandrów. Trasa rowerowa zostanie odblokowana ok. godz. 17. Ostatniego zawodnika na mecie organizatorzy spodziewają się ok. godz. 23.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News