GRODZISKNews

Mieli zrobić remont w ośrodku dla bezdomnych. Ale wzięli zaliczkę i zniknęli2 min na czytanie

0

– Pierwszy raz w życiu popełniłem taki błąd i dałem zaliczkę przed wykonaniem pracy. I od razu spotkała mnie taka niemiła niespodzianka – przyznaje Hercog ze Stowarzyszenia Dom Pomocna Dłoń w Błońsku, który wypłacił firmie z Grodziska Wielkopolskiego 7 tys. zł zaliczki na poczet remontu korytarzy. – To nie była firma, której nie znałem. Wcześniej robili nam m.in. remonty łazienek i byłem ze współpracy z nimi bardzo zadowolony – podkreśla.

Andrzej Hercog przyznaje, że przystał na prośbę przedsiębiorcy, który twierdził, że pilnie potrzebuje tych pieniędzy. – Firmę prowadzi dwóch kolegów i nie miałam z nimi wcześniej żadnych problemów. Nie miałem powodu podejrzewać, że tym razem będzie inaczej, ale szybko okazało się, że robota nie idzie tak, jak powinna – wspomina. – Zamiast dwóch osób zaczęła przyjeżdżać jedna, a zamiast pracować te dziewięć, dziesięć godzin dziennie, kończyła po trzech. A że to szlifowanie ścian, to łatwo sobie wyobrazić jakie to było uciążliwe i jakie dodatkowe koszty powodowało ciągłe sprzątanie tego pyłu w całym budynku – dodaje. Rozmowa nie pomogła, a ponad półtora miesiąca temu wykonawca w ogóle zniknął.

Próby skontaktowania się z firmą i wyegzekwowania od niej dokończenia prac albo zwrotu nadpłaconej zaliczki przynoszą mizerne efekty. Andrzej Hercog podejrzewa, że między wspólnikami mogło dojść do jakiegoś konfliktu, ale słyszał też jakieś tłumaczenia o chorobie. – Obecnie kontakt ogranicza się do korespondencji sms-owej co jest kompletnie niepoważne. Padały różne obietnice, że dokończą, potem, że jednak sami nie dadzą rady, więc przyślą podwykonawcę… – mówi, ale jak dotąd nie przysłali. – Prawdopodobnie będę musiał skierować sprawę do sądu, bo innego rozwiązania nie widzę, choć wolałbym tego nie robić, bo to dla nas kolejne koszty, których prawdopodobnie nie odzyskamy – dodaje szef ośrodka. Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z właścicielem firmy “Usługi Wykończeniowe”, ale jak dotąd bezskutecznie. 

Ei

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK