NewsWOLSZTYN

Wczoraj Porażyn, dziś Powodowo. Odkryto ponad 20 tys. litrów nieznanej cieczy1 min na czytanie

0

Wczoraj (12.08.) wolsztyńscy policjanci dostali zgłoszenie o znalezieniu na terenie zabudowań gospodarczych w Powodowie kilkudziesięciu zamkniętych pojemników z nieznaną substancją. – Powiadomił nas nowy właściciel posesji, który dokonywał oględzin terenu – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji.

Mundurowi znaleźli w jednym z budynków 21 pojemników o pojemności 1 tys. litrów, cztery metalowe beczki o pojemności 200 litrów i 50 wiader o różnej pojemności. Łącznie we wszystkich pojemnikach znajdowało się około 22 tys. litrów cieczy.

Miejsce zostało zabezpieczone, a policjanci przeprowadzili jego oględziny, na miejsce przyjechali też wolsztyńscy strażacy. Informację o pojemnikach z nieznaną cieczą przekazano do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Związku Międzygminnego „Obra” i Wydziału Ochrony Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego w Wolsztynie.

– Wstępne czynności wskazały na to, że w pojemnikach mogą znajdować się substancje na bazie rozpuszczalników, lakierów i farb. Budynek, w którym znajdowały się pojemniki został zamknięty, aby zabezpieczyć je i uniemożliwić dostęp do jego wnętrza osobom niepowołanym – mówi Adamczyk.

W najbliższym czasie pobrane zostaną próbki zabezpieczonych substancji, które poddane będą badaniu przez biegłego. Badania określą ich skład chemiczny, a także poziom ewentualnego zagrożenia dla zdrowia lub życia osób oraz dla środowiska. W sprawie wszczęte zostało postępowanie prowadzone przez policjantów z Wolsztyna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie.

JP

Foto ilustracyjne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Setki beczek z nieznaną substancją znaleziono na prywatnej posesji

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News