GRODZISK

Mieszkaniec Grodziska nie płacił rat leasingu. Firma powiadomiła policję, mężczyźnie grozi 5 lat więzienia1 min na czytanie

0

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze z wydziału kryminalnego grodziskiej komendy otrzymali zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego przywłaszczenia czterech pojazdów samochodowych o łącznej wartości ponad 300 tys zł.

Zawiadomienie wpłynęło od firmy windykacyjnej reprezentującej poszkodowane Banki przekazując równocześnie informacje, że na pojazdach ciąży niespłacony leasing. W powyższej sprawie trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez grodziskich funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policjantów wynika, że posiadaczem tych aut jest właściciel jednej z firm na terenie Grodziska Wielkopolskiego, który nie spłacał rat leasingu. Zgodnie z przyjętym zawiadomieniem poszkodowanymi w tej sprawie są poszczególne Banki, które udzieliły leasingu na wspomniane pojazdy.

– Policjanci zabezpieczyli już całą dokumentację związaną z leasingiem samochodów. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie tej sprawy prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim. Za przywłaszczenie cudzego mienia ruchomego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje komisarz Kamil Sikorski, rzeczni grodziskiej policji.

opr. RED

FOTO: KPP Grodzisk Wlkp.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK