NewsREGION

Wielichowo pobiegnie Tropem Wilczym w niedzielę, Wolsztyn dopiero we wrześniu1 min na czytanie

0

Biegi Tropem Wilczym tradycyjnie odbywał się 1 marca, w dniu święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z powodu pandemii w tym roku organizacja wydarzenia nie była możliwa w tym terminie. Organizatorzy kilka razy przekładali datę biegów. Nadszedł jednak ten czas i w niedzielę (15.08.) w wielu miastach i miasteczkach w kraju biegacze staną na starcie.

9. Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Buki” im. Kazimierza Wielkiego zaprasza do Wielichowa. Jak informują organizatorzy są jeszcze wolne miejsca. Biuro zawodów będzie się znajdowało na małej sali gimnastycznej w szkole. Zapisy będą możliwe w sobotę (14.08.) w godz. 11 do 13 oraz w niedziele (15.08.) od 8 do 11. Wolne miejsca są jeszcze na dystansie 1963 metrów w kategoriach wiekowych od 8 do 10 lat, od 11 do 12 lat, od 13 do 15, od 16 lat i starsi oraz w marszu z kijkami. Wolne pakiety startowe są też w biegu głównym, czyli na 8 km.

Z kolei Hufiec ZHP w Wolsztynie zaprasza na bieg w innym terminie – 19 września (niedziela). Zapisy już się rozpoczęły. Organizatorzy planują bieg główny na dystansie 5 kilometrów oraz bieg dodatkowy na dystansie 1963 metrów. Start i meta będą się znajdowały w parku miejskim przy siedzibie hufca harcerzy (ul. Drzymały 2). Trasa biegów przebiegać będzie duktami leśnymi w parku oraz częściowo Szlakiem Żurawim. W biegu obowiązuję limit 130 osób w obu dystansach. Zgłaszać można się do 8 września.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News