NewsWOLSZTYN

Rower miejski: Nic jeszcze nie drgnęło, a radni dorzucili właśnie 100 tys. do tego projektu1 min na czytanie

0

Trzy stacje: dworzec, parking przy Komorowskiej i stadion, 24 rowery, ścieżka z oświetleniem na deptaku i lampy w Karpicku, a wszystko to szacowane było na wstępie na 1 mln 500 tys. zł z czego gmina pokryć miała 330 tys., a reszta pochodzić miała z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kwota, jaką miasto wysupła z własnego budżetu na projekt „Postaw na rower” wzrosła. W środę (11.08.) radni dorzucili do tej puli 100 tys. zł.

Przetarg na oświetlenie ścieżki wzdłuż ul. Poznańskiej w Karpicku został już rozstrzygnięty i za 24 lampy ledowe gmina zapłaci 141 tys. 314 zł. Wykonawcą będzie firma z Bytomia Odrzańskiego, która złożyła jedyną ofertę i to na kwotę o zaledwie kilkaset złotych wyższą, niż kalkulacje urzędników.

Na składanie ofert na budowę ścieżki Dworcowa – Dąbrowskiego wraz z oświetleniem składającym się z 10 lamp zainteresowani mają jeszcze kilka dni (17.08.). Potem dowiemy się ile pieniędzy gmina chce przeznaczyć na tę część projektu, a jakie są oczekiwania potencjalnych wykonawców.

EI

fot. ilustracyjne

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News