NewsWOLSZTYN

To już pewne. Firma nie skończy remontu przedszkola do września1 min na czytanie

0

Wczoraj (10.08.) odbyło się spotkanie z wykonawcą remontu i rozbudowy Przedszkola nr 3 w Wolsztynie. Już wcześniej informowaliśmy, że jest opóźnienie. Prace miały się zakończyć na początku września, tak, aby dzieci mogły wrócić do placówki. Niestety już wiadomo, że to się nie uda.

– Przedstawiciel wykonawcy podczas rozmowy zadeklarował, że prawdopodobny termin, kiedy dzieci będą mogły wejść do przedszkola to koniec października – mówi Monika Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie. Wyjaśnia, że gmina przygotowała wyjście awaryjne na dwa miesiące roku szkolnego, kiedy będzie jeszcze trwał remont. Wszystkie dzieci, które do tej pory uczęszczają do przedszkola, będą miały zapewnioną opiekę w placówkach zastępczych. Dokładne informacje zostaną przekazane na spotkaniach z rodzicami.

Gmina przygotowała również propozycje dla rodziców najmniejszych przedszkolaków, którzy dopiero zaczną uczęszczać do przedszkola. – Spotkania z rodzicami w tej sprawie planujemy rozpocząć jeszcze w tym tygodniu – mówi Bober. Jak już informowaliśmy remont się przeciąga, bo firma ma problem z dostępem do materiałów budowlanych.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News