NewsREGION

Taki gest. Parowozownia organizuje przejazdy dla pracowników szpitali, seniorów i uczniów1 min na czytanie

0

Przejazdy turystyczne prowadzone przez lokomotywę pod parą w ramach Europejskiego Roku Kolei 2021 cieszyły się dużą popularnością. Parowozownia razem z samorządem województwa wielkopolskiego organizuje drugą edycję projektu. Lokomotywa wyruszy w trasę w sierpniu i wrześniu. Przejazdy będą dedykowane określonym grupą społecznym, dopiero w przypadku wolnych miejsc bilety zostaną udostępnione do ogólnej sprzedaży.

Na pierwszy przejazd retro parowozownia zaprasza pracowników medycznych szpitali w Wolsztynie i Grodzisku Wielkopolskim w podziękowaniu za ich walkę z pandemią Covid-19. Przejazd odbędzie się już w niedziele (8.08.) na trasie Wolsztyn – Szreniawa – Wolsztyn z postojem w Grodzisku Wielkopolskim. Dodatkową atrakcją będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

22 sierpnia lokomotywa wyruszy w trasę z Wolsztyna do Boszkowa i z powrotem. Pociąg jest dedykowany dla wolsztyńskich harcerzy. Z kolei 29 sierpnia seniorzy i członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą mogli pojechać pod parą z Wolsztyna do Szreniawy i z powrotem. 5 września zaplanowano przejazd dedykowany uczniom szkół podstawowych. Pociąg pojedzie do Boszkowa i z powrotem. 12 września parowozownia planuję kurs do Rakoniewic dedykowany dla strażaków oraz ochotników. Finałowy kurs, z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, zaplanowano 19 września, a celem wyprawy będzie stacja Poznań Główny przez Szreniawe. Oczywiście pociągiem pod parą będzie można wrócić do Wolsztyna.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News