NewsWOLSZTYN

Kolejna akcja znakowania rowerów w Wolsztynie. Policja podaje termin2 min na czytanie

0

WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower, to nazwa nowej aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. W Wolsztynie najbliższa akcja znakowania zaplanowana została na poniedziałek (9.08.), w godz. od 15 do 18. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

W jak skorzystać z usługi WIBEROO? Wcześniej trzeba zarejestrować się telefonicznie. Umówić można się dzwoniąc do piątku (6.08.) w godz. od 7.30 do 15.30 oraz w poniedziałek w godz. od 14 do 15 pod numery telefonu 47 77 28 209 lub 47 77 28 239. Policjant wyznaczy godzinę, o której należy przyjść z rowerem i dokumentem tożsamości. Podczas znakowana rowerów należących do małoletnich konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego. – Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego należy się spieszyć z rejestracją, bo wolnych miejsc może zabraknąć – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji.

Na czym polega znakowanie roweru? Policjanci oznakują rower przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej, poprzez trwałe naniesienie metodą grawera, indywidualnego numeru na ramę roweru. Trzeba pamiętać, że metoda stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę. Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. Właściciel w ciągu 14 dni musi zalogowania się na stronie www.wiberoo.pl by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres email, na który podczas logowania właściciel otrzyma hasło.

Po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres email zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru. W przypadku zbycia roweru lub jego kradzieży, właściciel zobowiązany jest na swoim koncie znajdującym się na platformie wiberoo.pl, zamieścić stosowną informację. Udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny.

Regulamin akcji dostępny na stronie.

Opr. JP

Na zdjęciu asp. sztab. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji z urządzeniem służącym do grawerowania indywidualnych numerów na rowerach.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News