REGION

Pomogą nie tylko przedsiębiorcom, ale i rolnikom1 min na czytanie

0

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, wydłużyła do 17 czerwca br. terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią, a także w nawadnianie gospodarstw.

W naborze „Pomoc na szkody w uprawach rolnych spowodowane w 2019 r. przez suszę, huragan, grad, deszcz nawalny, przymrozki wiosenne lub powódź” w Wielkopolsce o pomoc ubiegało się 72,5 tys. rolników, z czego: w powiecie grodziskim tysiąc 634, w powiecie nowotomyskim tysiąc 492, a w powiecie wolsztyńskim tysiąc 511. W naborze „Modernizacja gospodarstw rolnych” – w obszarze nawadniania w gospodarstwie z 2019 roku w Wielkopolsce o pomoc ubiegało się 239 rolników, z czego: w powiecie grodziskim 11, w powiecie nowotomyskim 19, w powiecie wolsztyńskim nikt. W tegorocznym naborze, który jeszcze trwa (do 20 lipca br.) złożone zostały 162 wnioski.

Jest to stan na piątek (24.04.). Wnioski można przekazać do oddziałów regionalnych w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, za pośrednictwem platformy ePUAP lub pocztą tradycyjną. Wnioski można również dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych agencji.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w REGION