NewsWOLSZTYNWspominamy

Nie żyje kolejny znany lekarz. Pół wieku pracował w wolsztyńskim szpitalu1 min na czytanie

0

Dzisiaj (2.08.) zmarł doktor Stanisław Krupecki. Miał 79 lat. W wolsztyńskim szpitalu przepracował ponad pół wieku, był internistą.

– W mojej rodzinie nie było medycznych tradycji, ale w Środzie Wielkopolskiej, w której się urodziłem, mieszkaliśmy w pobliżu szpitala. Chodziłem tam często, spodobała mi się praca lekarzy i pielęgniarek – wspominał przy okazji jubileuszu 50 lat pracy w lecznicy w Wolsztynie.

Po maturze w 1960 roku rozpoczął studia na Akademii Medycznej w Poznaniu. Jeszcze na drugim roku został stypendystą powiatowej rady narodowej w Wolsztynie. Jak sam przyznawał, wybrał Wolsztyn przypadkowo, wcześniej nigdy tutaj nie był. Pierwszy raz przyjechał z dyplomem lekarza w lipcu 1966 roku. Pracę rozpoczął od 1 sierpnia tego roku. Pierwsze dwa lata był na stażu. Wybrał specjalizację z chorób wewnętrznych, bo jak sam mówił, one najbardziej go interesowały. Ostatnio przewodniczył komisji lekarskiej podczas kwalifikacji wojskowej w powiecie wolsztyńskim.

Krupecki pozostawił pogrążonych w bólu żonę i troje dzieci. Różaniec w intencji zmarłego będzie odmawiany w czwartek i piątek (5 i 6.08.) w kaplicy sióstr w Wolsztynie. Msza św. żałobna odbędzie się w sobotę (7.08.) o godz. 12 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Nietrzanowie. Pogrzeb na miejscowym cmentarzu, po mszy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News