NOWY TOMYŚLWOLSZTYN

W Opalenicy rodzice za żłobek nie płacą. W Wolsztynie takiej decyzji jeszcze nie podjęto1 min na czytanie

0

Od połowy marca, w związku ze stanem epidemii w kraju, nie działają szkoły, przedszkola i żłobki. Jedną z pierwszych gmin w naszym regionie, która postanowiła ulżyć rodzicom i zrezygnować z pobierania pieniędzy jest Opalenica. Rada miejska przyjęła uchwałę w sprawie opłaty za pobyt dziecka w żłobku i wyżywienie. Nie jest naliczana od 1 kwietnia.

Opłata w Opalenicy wynosi 200 zł miesięcznie. Jednak w przypadku drugiego i kolejnego dziecka z tej samej rodziny, które uczęszcza do placówki, może być obniżona o 20 proc. Z kolei stawka za wyżywienie wynosi 6 zł za dzień. Wszystkich tych opłat rodzice nie będą musieli uiszczać do czasu ustania stanu epidemii i tym samym do momentu, kiedy placówka ponownie zostanie otwarta. 

A Wolsztyn? Jak informuje Monika Bober z urzędu miejskiego, specjalna uchwała w tej sprawie nie jest przewidywana. Urzędnicy chcą się oprzeć na istniejących przepisach, ale i ulżyć rodzicom. W jaki sposób? Tego nie wiadomo, bo trwają konsultacje z prawnikiem. Sprawa ma zostać również poruszona na komisjach. Są szanse, że decyzja zapadnie we wtorek (27.04.). 

O obniżeniu opłaty zdecydował za to prywatny żłobek, który swoje placówki ma także w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Rodzice płacą o 30 proc. mniej niż dotychczas. Pisaliśmy o tym TUTAJ. 

RED

Foto: złobekopalenica.pl 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL