NewsREGION

Zdrowi dostają 3 tys. zł, niepełnosprawni połowę mniej. To nagrody za kwalifikacje na igrzyska1 min na czytanie

0

Wczoraj (27.07.) informowaliśmy o Mateuszu Surwiło, który uzyskał kwalifikację na Paraolimpiadę w Tokio i był oburzony podziałem nagród z tego tytułu, jaki wprowadził zarząd województwa lubuskiego. Zdrowi sportowcy otrzymali 10 tys. zł nagrody za kwalifikację, a paraolimpijczycy 5 tys. zł (więcej TUTAJ). Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja olimpijczyków i paraolimpijczyków w województwie wielkopolskim.

Od 2019 przyznawane są stypendia sportowe za uzyskanie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Paraolimpijskie oraz Igrzyskaa Głuchych. – Wysokość stypendiów uzależniona jest od poziomu sportowego imprezy i wynikającego bezpośrednio z tego poziomu systemu kwalifikacji – mówi Tomasz Wiktor, dyrektor departamentu sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Tomasz Wiktor wyjaśnia, że za uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich sportowcy dostają stypendium w wysokości 3 tys. zł miesięcznie. A za kwalifikację do Paraolimpiady i Igrzysk Głuchych – 1 tys. 500 zł. – System kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich i Igrzysk Głuchych nie wymaga uzyskania minimów, a w samych zawodach przyznaje się nawet do kilkunastu kompletów medali – wyjaśnia dyrektor departamentu.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News