GRODZISKNews

Historyczna zmiana w gminnej spółce. Nowy prezes za dwa dni może objąć stanowisko2 min na czytanie

0

Marcin Burzyński został wybrany prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Rakoniewicach. I choć decyzję musi zatwierdzić rada nadzorcza spółki, to niemal pewne jest, że to dotychczasowy inspektor z ratusza zastąpi Leonarda Szmatułę, który funkcję prezesa pełnił blisko dwie dekady.

Konkurs na stanowisko prezesa ogłoszono pod koniec maja, a rozmowy z kandydatami przeprowadzono 23 i 24 czerwca. Zgłosiło się dziewięć osób z bliższej i dalszej okolicy, w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, kwalifikacjami i kompetencjami. Jak podkreśla burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak, choć ogłoszenie konkursu nie było konieczne, bo ma prawo do powołania prezesa, zależało mu na tym, by wybór nie był podyktowany emocjami czy naciskami. – Zależało mi, aby mógł powiedzieć pracownikom spółki, moim najbliższym współpracownikom, a także mieszkańcom i na końcu sobie, że z czysty sumieniem wybrałem tę, a nie inną osobę – wskazuje burmistrz. Przy okazji dziękuje również wszystkim, którzy aplikowali na stanowisko, poświęcili czas, zaprezentowali siebie i swoje zalety. – To były naprawdę ciekawe rozmowy – zaznacza Gerard Tomiak. 

Ostateczna decyzja o wyborze prezesa leży w gestii rady nadzorczej ZUKu, ale już dziś można stwierdzić, że będzie ona pozytywna. Ma zapaść jutro, 28 lipca, a dzień później Marcin Burzyński obejmie stanowisko. Kim jest nowy prezes? Burzyński od lat pracuje w rakoniewickim ratuszu, gdzie odpowiada za pozyskiwanie środków zewnętrznych. Wcześniej był związany ze Stowarzyszeniem Ziemi Grodziskiej „Leader”, pracował również w fundacjach „Familijny Poznań” i „Zielona Akcja”. Jak podkreśla, cieszy się czeka go nowe wyzwanie, choć zaznacza, że ostateczna decyzja w rękach rady nadzorczej. Wskazuje, że jako prezes chciałby m.in. skupić się na pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozbudowę kanalizacji, bo gmina nie jest w całości skanalizowana. Zaznacza także, iż kolejnym priorytetem będzie wymiana liczników na radiowe.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK