NewsREGION

Punkty szczepień stoją otworem, a chętnych jak na lekarstwo1 min na czytanie

0

– Dziennie wykonujemy ok. 200 szczepień, w zależności od terminu podania drugiej dawki i w zależności od ilości chętnych osób na pierwszą dawkę – mówi Beata Szutta z wolsztyńskiego szpitala. – Obecnie liczba wykonywanych szczepień jest niższa, aniżeli w ostatnim tygodniu maja 2021. Zainteresowanie szczepieniem spada – przyznaje. 

W punktach szczepień w Wolsztynie można się zaszczepić na pierwszą dawką preparatu Pfizer i jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson oraz drugą dawką szczepionek Pfizer, Moderna i AstraZeneca. – Nie ma kolejek, szczepienia odbywają się na bieżąco, według ustalonego harmonogramu. Jest możliwość zaszczepienia się bez wcześniejszej rejestracji pod warunkiem dostępności szczepionek i szczepienia danym preparatem oraz posiadania e-skierowania – wyjaśnia naczelna pielęgniarka, więc można wejść nawet z ulicy i po prostu zapytać. Na ogół skutek jest pozytywny. W Wolsztynie są też wykonywane szczepienia dzieci w wieku od 12 do 16 lat . Zainteresowanie jest jednak nikłe. Rejestracja telefoniczna do punktów szczepień czynna jest od poniedziałku do piątku od 8 do 12 pod numerem telefonu 501-334-593. Pacjenci mogą również uzyskać informacje i zapisać się na szczepienie przez infolinię pod numerem telefonu 989.

Wolne terminy ma też punkt w Nowym Tomyślu. Jak podaje szpital, który punkt na os. Północ prowadzi, wolne termin na pierwszą dawkę jest m.in. dziś (22.07.) od godz. 8 do 15. – Szczepienie dotyczy szczepionki Pfizer. Z uwagi na duże zainteresowanie jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson oferta z ubiegłego tygodnia została już rozdysponowana – informuje lecznica. 

EI, ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News