NewsNOWY TOMYŚL

Kasia ma nowy wózek. Już planuje skoki ze spadochronem i wyprawy w góry1 min na czytanie

0

Ponad miesiąc trwała zbiórka na nowy elektryczny wózek dla pani Kasi. Młoda kobieta jest nieuleczalnie chora, ale mimo to pokonuje kolejne bariery i korzysta z życia. Problemy z poprzednim wózkiem uziemiły ją w domu na półtora roku. Zrzutkę w internecie wsparło ok. 250 osób. Potrzebne były 33 tys. zł, a na konto trafiło aż 35 tys. zł.

– Wystarczyło jeszcze na dodatkowe wyposażenie, które nie jest niezbędne, ale ułatwi mi życie – mówi pani Kasia. – Wózek wygląda inaczej, niż te które miałam do tej pory. Jest po prostu ładny, delikatny i taki kobiecy. – cieszy się młoda kobieta. – Nie spodziewałam się, że wyjdzie tak dobrze. Po problemach z poprzednim wózkiem, nie chciałam za wiele oczekiwać – mówi pani Kasia. Poprzedni sprzęt kupiła dwa lata temu. Uległ awarii, a sprawa skończyła się w sądzie.

Nowy wózek otwiera ponownie zbąszyniance drzwi do świata, bo choć jest niepełnosprawna, to nie boi się go odkrywać. W ten weekend wybiera się na kolejną edycję Turboboogi. Pani Kasia jest inicjatorką skoków ze spadochronem dla niepełnosprawnych. Sama ma już za sobą kilkanaście takich skoków. To nie koniec przygód. Razem z narzeczonym i przyjaciółmi planują wyjazd w Beskidy, a potem do Zakopanego. Oczywiście wyjazdy musi dostosować do urlopu. Od kilku miesięcy zajmuje się reklamą i promocją firmy z branży budowlanej z Wrocławia.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News