FOTONewsWOLSZTYN

Setki mieszkańców i turystów na molo. Koncerty i Parada Łodzi zrobiły furorę16 min na czytanie

0

Marta Śliwa otwierająca sobotni (17.07.) koncert z okazji wolsztyńskiego święta jezior miała pecha, bo zagrała tuż po burzy i wiele osób nie zdążyło dotrzeć na rozpoczęcie imprezy. Z czasem miłośników szant i nie tylko przybywało, wiele osób- choć nieśmiało, śpiewało z muzykami, bo i repertuar wielu był dobrze znany. Mniej nieśmiali albo bardziej ośmieleni upływającym wieczorem nawet tańczyli.

Wolsztyńska publiczność mogła usłyszeć takie znakomitości sceny szantowej, jak znani już tutejszej publiczności Jan i Klan i The Nierobbers oraz Flash Creep i legendarnych Mechaników Szanty, świętujących w tym roku, jak mówi Henryk Czekała „Szkot” – „okrągły jubileusz” 36-lecia zespołu.

W trakcie koncertu odbyła się jedna z głównych atrakcji Dni Jezior Wolsztyńskich – Parada Łodzi, w której w tym roku udział wzięło 36 jednostek – Plus, jak widać jeszcze jedna, nie nasza – mówił zapowiadając pojawienie się łodzi płynących od strony Karpicka dyrektor WDK, Jarosław Świrszcz. „Nadplanowa” jednostka z orkiestrą dętą na pokładzie nadpłynęła z przeciwnej strony…

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO