NewsWOLSZTYN

Pechowy dzień na drogach powiatu wolsztyńskiego. Trzy kolizje, jedna osoba poszkodowana1 min na czytanie

0

Zaczęło się w czwartek (15.07.) po południu. Ok. godz. 15 na drodze w Berzynie (gm. Wolsztyn). kierująca citroenem mieszkanka Kalisza nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechała na tył opla. Auto prowadziła mieszkanka Solca. To jednak nie koniec, bo opel uderzył w kolejne auto – audi, którym kierowała mieszkanka Starego Widzimia. Policjanci ustalili, że uczestniczki zdarzenia były trzeźwe i nie odniosły poważnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji kaliszanka ukarana została mandatem w wysokości 400 złotych.

Kilka minut po godzinie 20. na ul. Kasztanowej w Buczu (gm. Przemęt) doszło do kolejnego, groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca audi mieszkanka Śmigla z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobietę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Kościanie. Kierująca była trzeźwa. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Około godziny 22 na drodze krajowej nr 32 w rejonie stacji paliw doszło do kolejnej kolizji. Kierujący BMW 29-letni mieszkaniec Rakoniewic nie dostosował prędkości jazdy do warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Policjanci ukarali kierowcę 300-złotowym mandatem.

JP

Foto: OSP Bucz

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News