GRODZISKNews

Policjanci zatrzymali pedofila. 24-latek przyznał się do winy1 min na czytanie

0

24-latek za pośrednictwem komunikatora internetowego namówił nastolatkę do sfotografowania siebie podczas czynności o charakterze seksualnym, a następnie przesłania mu zdjęć. To niejedyna pokrzywdzona. Sprawa jest rozwojowa.

Pod koniec kwietnia do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zgłosiła się matka 13-letniej dziewczynki. Kobieta poinformowała, że w związku z niezrozumiałym zachowaniem córki i wynikłym z tego konfliktem, zajrzała do jej komputera. Znalazła tam niepokojące treści. Okazało się, że za pośrednictwem komunikatora internetowego z dziewczynką kontakt nawiązał dorosły mężczyzna. Podczas prowadzonej korespondencji skutecznie namówił ją do wykonania czynności seksualnych, a następnie przesłania mu swoich zdjęć.

O sprawie natychmiast poinformowani zostali policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu, którzy namierzyli sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek (6.07.) w miejscu pracy, w Poznaniu. To 24-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. W przeszłości nigdy nie był notowany przez policję.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i przyznał się do niego. Składając wyjaśnienia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego działania. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Koninie, 24-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Śledczy zajmujący się tą sprawą. Zabezpieczyli komputer pokrzywdzonej dziewczynki oraz telefon i sprzęt informatyczny 24-latka. Zgromadzone dowody wskazują jednoznacznie, że 13-latka nie jest jedyną pokrzywdzoną w tej sprawie. Zatrzymany 24-latek kontaktował się także z innymi dziewczynkami. Ich tożsamość jest ustalana przez policjantów. Lista pedofilów również nie jest zamknięta. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK